Добавки, здатні покращити основні характеристики бетону

Бетон є одним із найпопулярніших будівельних матеріалів. З нього заливають фундамент та зводять будівлі, влаштовують паркувальні майданчики та будують мости. Незважаючи на широкий асортимент нових будівельних матеріалів, він не втратив популярності.

Придбати якісний бетон у Харкові досить просто, тому що там розташований бетоний завод ЖБК19, де виробляється кілька видів цього будівельного матеріалу, що відрізняється технічними характеристиками.

Це обумовлено наявністю добавок, що значно покращують якості бетонної суміші. Вони надають їй низку позитивних якостей, підвищуючи:

  • міцність складу;
  • стійкість до впливу низьких температур (морозостійкість);
  • пластичність;
  • несприйнятливість до вологи.

Кожен вид пластифікаторів призначений для певних потреб. Так, «СП-1» додають у бетон, який буде використовуватися при роботі бетононасосом, морозостійкість підвищують добавки «NH2»-5 та -10, для стійкості до підвищеної вологості додають «W4», «W6» та «W8».

Пластифікатори використовують упродовж тривалого часу, за рахунок чого технічні характеристики цього будівельного матеріалу покращуються.

Які показники впливають на формування вартості бетону

Бетонний склад поділяється на марки, вони визначають його вартість. У міру її зростання характеристики бетону покращуються і, відповідно, зростає його вартість. Показником міцності є клас бетонного складу, позначення якого виглядають як М100, М500 і т.д.

Найпоширенішими марками бетону, що використовуються у будівництві цивільних та промислових об’єктів, вважається діапазон від М100 до М500. Щоб ушляхетнити бетонну суміш, додавши їй додаткові властивості, до неї додають пластифікатори, присадки та ущільнювачі, які надають такі якості, як:

  • міцність;
  • стійкість до впливу агресивних хімічних речовин,
  • морозостійкість;
  • несприйнятливість до теплового випромінювання і т.д.
  • Чим більше добавок у бетонному складі, тим дорожча його вартість, яка позначиться і на доставці.

Сучасний бетон має класичний склад: цемент-пісок-вода та наповнювачі, що впливає на розцінки. Вартість суміші залежить від додавання тих чи інших наповнювачів.

Найпоширенішими наповнювачами є два види щебеню: гранітний чи гравійний. У вартість бетону також закладена доставка і обсяг готового продукту.