Якими бувають мазі для очей: перелік основних різновидів та їх особливостей

В офтальмології широко застосовуються медикаментозні методи лікування. Найчастіше препарати для очей місцевої дії випускаються як мазей, призначених для введення в кон’юнктивальний мішок. Збираючись придбати аптечні мазі для очей, варто вивчити їх особливості.

Особливості очних мазей

Мазі для очей можна умовно розділити на 2 категорії:

  1. Протизапальні.
  2. Антибактеріальні.

Крім того, мазі активно застосовуються в рамках медикаментозного лікування та профілактики кліщового блефариту. Регулярне нанесення спеціальної мазі ефективно пригнічує життєдіяльність кліщів Демодекс, які паразитують на основі вій.

Мазі для очей по консистенції досить в’язкі. При приміщенні невеликої кількості препарату за нижню повіку зір затуманюється на короткий період. Цей ефект не повинен викликати побоювань. Він пояснюється тимчасовою наявністю плівки у вигляді тонкого шару мазі на поверхні рогівки. Зазвичай гострота зору відновлюється самостійно протягом хвилини.

При використанні очних мазей слід звертати увагу на дозування препарату. Для одного використання потрібно видавлювати з тюбика смужку мазі довжиною не більше 1 см. У більшій кількості препарат просто не зможе вміститися в кон’юнктивальній порожнині. Пацієнтам, які використовують контактні лінзи, необхідно знімати їх перед тим, як закласти мазь. Знову користуватися лінзами можна буде через 20 хвилин після застосування препарату.

Для максимального лікувального ефекту рекомендується застосовувати мазі перед сном. Оскільки препарат тривалий час перебуває за закритими віками, він довше зберігає терапевтичний ефект.

Перед застосуванням будь-якої очної мазі обов’язково слід уважно вивчити інструкцію.
склад

У складі очних мазей, крім діючої речовини, присутні допоміжні компоненти:

  1. Консерванти необхідні тривалого зберігання препарату після розтину. Вони відіграють важливу роль – пригнічують зростання патогенної мікрофлори у разі, якщо мазь у тюбику забрудниться.
  2. Пролонгатори — спеціальні речовини, що підвищують в’язкість мазі. Вони необхідні, щоб уповільнити швидкість виведення лікарського засобу з ока та продовжити лікувальний ефект.
  3. Антиоксиданти не дозволяють активній речовині розпадатися під впливом кисню.

Використовувати будь-які мазі потрібно після консультації з офтальмологом.