Особливості податкового планування та оптимізації: які існують методи

Під податковою оптимізацією розуміється комплекс заходів, які вживаються бізнесом з метою зниження податкового навантаження. Допомогти досягненні мети можуть різні пільги, відрахування, зниження податкової ставки тощо. Податкова оптимізація має проводитися з часу відкриття підприємства. Щоб зменшити податкове навантаження, потрібно уважно вивчити стан справ та актуальні закони. Для цього слід звернутись до професіоналів. Фахівець досконало володіє необхідними навичками, йому знайома інформація про податки в повному обсязі, а значить, у процесі податкової оптимізації не буде допущено фатальних помилок.

Зв’язок оптимізації та податкового планування

Податкове планування та оптимізація — поняття, нерозривно пов’язані один з одним. Для ефективної оптимізації податків обов’язково потрібно зайнятися плануванням робочих процесів та фінансової діяльності компанії.

Один із найбільш дієвих методів податкової оптимізації – це вибір відповідної форми оподаткування та зменшення рівня податкового навантаження. При цьому способи досягнення мети мають бути виключно законними, інакше компанії загрожує відповідальність за ухилення від сплати податків.

Податкова схема – це особливий спосіб зниження платежів, що описує дії, які необхідні застосування пільгового режиму та економії на податках.

Фіскальний менеджмент вирішує такі завдання:

  1. Знижує рівень фінансового навантаження.
  2. Мінімізує податкові втрати.
  3. Збільшує оборотні кошти.

Якщо податкове навантаження в компанії буде нижчим, ніж у середньому по галузі, податкова служба може вважати цей фактор свідченням ухилення бізнесу від сплати податків і призначити перевірку. Ця ситуація описується терміном » податковий розрив » .

Він означає, що між фактичними платежами платника податків та тією сумою, яку він мав сплатити теоретично, різниця надто велика.

Особливості облікової політики

Грамотна облікова політика позитивно впливає оподаткування підприємства. Сума видатків залежить від таких компонентів облікової політики:

  1. Спосіб розрахунку амортизації.
  2. Спосіб оцінювання матеріалів при списанні та собівартості продукції при її реалізації.
  3. Оцінка залишків продукції.

Позитивним аспектом для платника податків вважається можливість створення певних резервів, оскільки відрахування до них включаються до витрат компанії.