Що треба знати, якщо ви хочете отримати максимальну компенсацію збитків при ДТП

Поліс обов’язкового страхування ОСЦПВ служить для захисту постраждалих у разі ДТП. Багатьом здається, що маючи поліс, він повністю застрахований і швидко отримає виплати, але це не так. Для отримання страхової виплати необхідно пройти певну процедуру.

Про отримання компенсації

Закон України дає загальне уявлення про збитки в разі ДТП. Іноді їх настільки важко інтерпретувати, що постраждалі залишаються без виплат. На цей випадок завжди можна найняти професійного адвоката на blp.com.ua. Збитки можуть бути матеріального, фізичного або морального типу.

Процедура відшкодування збитків регламентується на законодавчому рівні, після оцінки умов порушень і наслідків аварії. Для отримання виплати, необхідно дотримуватися ряду встановлених умов. В першу чергу, ДТП має підходити під страховий випадок, про що можна дізнатися в своєму договорі або безпосередньо в страховій компанії.

Обов’язкове страхування гарантує отримання виплати при збитку:

  • майно;
  • здоров’ю;
  • втраченому через аварію заробітку;
  • витрати за поховання, у випадку з летальним результатом;
  • моральна компенсація та ін.

За заподіяну шкоду повинна заплатити Страхова компанія винуватця ДТП. Кількість збитку визначає ДАІ з подальшим судовим розглядом. Якщо страхова виплата менше, ніж витрати за ремонт автомобіля, то різницю покриває винуватець зі своєї кишені.

У випадках, коли винуватець зник, його страхова збанкрутувала або у винуватця взагалі немає поліса, тоді компенсацію потерпілому виплачує МТСБУ. Кожна аварія індивідуальна і вимагає особливого розгляду. На такі моменти краще звернутися за кваліфікованою допомогою в BLP-Group. Порядок отримання виплати наступний:

  • оформлення аварії службою ДАІ;
  • отримання повідомлення про страховий випадок;
  • збір документації;
  • оформлення страхового випадку;
  • отримання виплати.

Варто скасувати той факт, що при зборі документів часто трапляються труднощі. Якщо потерпілий найняв адвоката, то цю проблему він повністю бере на себе. Страхові компанії можуть оформити страховий випадок, навіть якщо учасники аварії не зверталися в ДАІ і вирішилися всі питання обопільно. Якомога швидше необхідно повідомити свою страхову про те, що трапилося ДТП.

На подачу документів для страхової компанії виділяється всього 2 тижні, а якщо був оформлений європротокол — 5 днів. Щоб оформити справу максимально швидко і правильно, краще відразу звертатися до досвідченого юриста за допомогою.