Що треба знати про криптогаманці: їх різновиди та особливості

Криптогаманці створені для того, щоб взаємодіяти з системою блокчейна. Їх буває кілька видів і можуть відрізнятися по функціоналу. Якщо раніше були популярні паперові гаманці, то зараз вони застаріли і їх практично не використовують. На сьогодні в основному використовують програмні та апаратні гаманці.

Суть і різновиди кріптокошельков

Вони бувають: гарячий і холодный кошелек. Вони відрізняються за механізмом роботи, наочним прикладом служить крипто-гаманець Trezor One. Також гаманці поділяють на програмні, апаратні та паперові. Паперові носії вважаються ненадійними і їх мало використовують. Найбільш популярними вважають програмні, які пропонують безліч сайтів і сервісів. Максимально надійними прийнято вважати апаратний криптогаманець, який також може функціонувати без доступу до Інтернету і його зручно брати з собою.

Криптокошелек служить тільки для передачі інформації і допомагає здійснювати транзакції через блокчейн. Для більшого розуміння розберемо на прикладі. Коли людина звертається в банк для відкриття банківської карти, то йому також автоматично відкривають рахунок. Всі кошти надходять не на карту, а на рахунок. Пластикова карта лише допомагає зчитувати інформацію про стан рахунку, управляти фінансами, переводити і знімати гроші з рахунку. Такий же принцип роботи і кріптокошельком, який і виступає в ролі банківської карти, а сама валюта зберігається на рахунку в блокчейне.

Щоб отримати доступ до криптовалюта, необхідно мати кілька ключів: Публічний і приватний. Публічний ключ виступає в ролі адреси і має вигляд букв і цифр. По ньому інші користувачі можуть здійснювати перекази. Повернемося знову до порівняння: публічний ключ — це той же номер банківської карти, який ми надаємо іншим для переказів.

Приватний ключ знає тільки власник, він допомагає відновити доступ до гаманця в непередбачених випадках. Ще цей ключ необхідний для підтвердження транзакцій (як тризначний код на банківській карті).

Якщо власник втратив доступ до свого гаманця, а також не запам’ятав і не записав приватний ключ, то відновити доступ вже не вийде.

Якщо раптом телефон вкрали або зламали, за допомогою закритого ключа або seed можна відновити доступ до свого гаманця з іншого пристрою. Тому їх необхідно зберігати окремо і не забувати. Всі монети зберігаються тільки на блокчейне і не залишають його меж, їх можна тільки передавати іншим користувачам за допомогою кріптокошелька.