Землевпорядник зі спеціальним обладнанням рухається ділянкою, фіксує координати, забиває у землю кілочки або малює знаки на стіні.
Так проходить на практиці встановлення меж земельної ділянки. Експерти-землевпорядники компанії «Київські землі» пояснюють — для чого потрібна процедура та чи впливає на роботу фахівця погода.
В яких випадках замовляють встановлення меж ділянки
Встановлення або відновлення меж земельної замовляють власники та землекористувачі під час формування ділянок державної та комунальної власності, приватизації, оформлення кадастрового номеру, підготовки для поділу, оформлення права земельного сервітуту, інвентаризації земель.
Позначити межі земельної ділянки спеціальними межовими знаками варто під час сільськогосподарських та будівельних робіт, підготовки ділянки до продажу, спорів між сусідами.
Встановлення меж ділянки потребує виїзду землевпорядника на місце
До виїзду на місцевість сертифікований землевпорядник здійснює аналіз наявної документації, вивчає дані Земельного кадастру.
В ході геодезичного дослідження ділянки на місцевості землевпорядник:
- здійснює виміри площі;
- фіксує поворотні точки та межі ділянки;
- вивчає якісні характеристики землі, оточення.
Поворотна точка – це сукупність координат, на якій зустрічаються дві прямі лінії ділянки. Прямі лінії разом з поворотними точками позначають точні межі ділянки на місцевості та в геоінформаційній системі Земельного кадастру.
Для проведення кадастрової зйомки та встановлення меж землевпорядник використовує спеціальне геодезичне обладнання, яке пройшло перевірку та відповідає нормам Держгеокадастру.
Землевпорядник встановлює межові знаки
Під час визначення меж землевпорядник фіксує поворотні точки та межі безпосередньо на ділянці, зазвичай дерев’яними кілками.
Межові знаки встановлюється згідно геодезичними вимірам. Якщо межа ділянки проходить по стіні будинку, огорожі, стовбуру дерева, межу можна позначити фарбою. У технічній документації замовник розписується про прийняття межових знаків на зберігання. Якщо знаки втрачені, варто запросити землевпорядника для відновлення меж ділянки.
Оптимальні погодні умови для визначення меж земельної ділянки
Бажано здійснювати виїзд на місцевість у суху погоду, але на практиці позначення меж ділянки межовими знаками проводять у дощ, спеку, взимку після снігопаду. Заважає роботі землевпорядника повінь, потужна злива, гроза, велика хмарність, туман.
Вплив геомагнітних бурь на роботу геодезичного обладнання не підтверджується роками практики. Не проводять встановлення меж на територіях із ризиком мінування, під час бойових дій, техногенних та природних катастроф. У разі зсуву грунту потрібно повторне геодезичне дослідження.
Оставить коммент.