Чому УЗД вважається одним із найбезпечніших методів діагностики

Для підтвердження чи спростування діагнозу сьогодні використовується низка лабораторних та інструментальних досліджень організму. І у ряді випадків одного аналізу крові чи зовнішнього огляду пацієнта буває недостатньо. Необхідно підключити спеціальне обладнання, здатне побачити будь-які патології внутрішніх органів та систем.

Одним із найбільш безпечних та ефективних методів діагностики печінки, жовчного міхура, селезінки, підшлункової залози сьогодні є УЗД органів черевної порожнини. Такий підхід дає мінімальні ризики для здоров’я пацієнтів, що є універсальним без протипоказань. Ми зібрали основні причини та факти, що підтверджують безпеку ультразвукового дослідження органів черевної порожнини.

Відсутність іонізуючого випромінювання

Якщо, наприклад, при проходженні комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії задіюється іонізуюче випромінювання, здатне у великій кількості викликати негативну реакцію в організмі, то ультразвукове дослідження має інший принцип роботи. Воно не впливає на клітини організму та не підвищує ризик розвитку злоякісних новоутворень.

А це означає, що УЗД органів черевної порожнини:

  1. Можна проводити так часто, як це потрібно до лікаря. У той час як на МРТ існує обмеження щодо частоти проходження дослідження для одного пацієнта.
  2. Підходить у тому числі для дітей, вагітних жінок, а також людей із хронічними захворюваннями.

Відсутність болю та дискомфорту при процедурі

Для огляду органів черевної порожнини методом ультразвукової діагностики не потрібно робити проколи, розрізи чи запровадження зонда. Що робить неінвазивну процедуру ще безпечнішою для організму.

Діагностика проводиться за допомогою контактного обстеження через шкіру, яку наноситься спеціальний гель.

Швидкість та доступність процедури

У низці ситуацій кожна хвилина може бути на рахунку. І чим швидше результати дослідження зможуть підтвердити чи спростувати той чи інший діагноз, тим краще. Тут ультразвукова діагностика помітно виходить уперед. Оскільки сама процедура триває трохи більше 20-25 хвилин. А її результати стають доступними одразу після перевірки органів черевної порожнини.

Пацієнту не доведеться чекати кілька днів для того, щоб дізнатися про результати обстеження. Більше того, записатися на УЗД сьогодні можна практично у будь-якій медичній установі: як у державних, так і в приватних клініках, діагностичних центрах.