Інтернет маркетинг: основні засади та поняття, етапи реалізації

Розвиток інтернету приваблює все більше споживачів товарів та послуг, які купують їх через всесвітню мережу. Щоб залучити їх на сайт, продавці та інші представники бізнесу займаються маркетингом. Цей процес вимагає знань, навичок, постійного вдосконалення, пошуку нових форм та можливостей. Щоб опанувати ці засоби, пропонуються інтернет маркетинг курси на https://smartlab.agency/.

Концепція

Сам термін має на увазі набір інструментів, процесів, методик, технологій, які дозволять привернути увагу потенційних споживачів товарів, послуг, розширять цільову аудиторію, підвищать репутацію компанії.

Кінцевою метою маркетингу є збільшення прибутку, проте при цьому використовуються опосередковані можливості. Наприклад, не потрібно змушувати безпосередньо купувати конкретний товар, достатньо показати його у вигідному світлі на фото та відео, розповісти про можливості чи переваги.

Інтернет-маркетинг, це стратегія просування товару чи компанії в інтернеті, куди включається безліч різноманітних засобів. Він може складатися з таких частин:

  1. Просування в соціальних мережах називається SMM.
  2. Оптимізація веб-ресурсу, щоб підвищити його місце у пошуковій видачі або SEO.
  3. Управління репутацією компанії у пошукових системах чи соціальних мережах.
  4. PR та інформаційний менеджмент, коли створюються новини, або інші приводи для згадки компанії, пропонованих нею послуг та товарів.

Також складовою процесу може стати рекламна кампанія, інші традиційні засоби завоювання популярності та підвищення репутації.

Правила

При проведенні процесу необхідно визначити його напрямок, основну стратегію, які цілі та завдання він вирішуватиме. Для цього потрібно виконати низку дій:

  1. Провести дослідження, де визначити цільову аудиторію, її звички, смаки та потреби. Програма розробляється лише з урахуванням цих факторів. Також вивчається стан ринку, наявність конкурентів, їх сильні та слабкі сторони.
  2. Скласти стратегію маркетингу, де визначити використовувані кошти, етапи роботи та яких цілей потрібно досягти кожному з них.
  3. Реалізація запланованих заходів.
  4. Вивчення результатів роботи, визначення її якості, розбір помилок та досягнень.

Весь процес інтернет-маркетингу є постійним, вимагає безперервної роботи, щоб досягти успіху та утримувати становище.