Які бувають стійки ресепшн і як вибрати найкращий варіант для закладу

Приймальні приміщення офісів, готелів, інших установ прийнято оснащувати спеціалізованими стійками, куди підходять відвідувачі за довідкою або реєстрації. Це важливий предмет меблів, що є візитною карткою, що дає зручність працівникам та гостям. Пропонується придбати стійки ресепшн (ресепшен), вибравши із широкого асортименту виробів.

Різновиди

Існує кілька класифікацій стояків. Насамперед за матеріалом виготовлення. Це можуть бути варіанти рецепшн (рецепшен) із масиву деревини, МДФ, ЛДСП, пластику. Також є вироби із включенням металевих та скляних деталей.

Найчастіше вибір здійснюється виходячи з розмірів меблів та її форми. Стійки бувають такими:

  1. Прямими, де може бути місце для однієї або кількох людей, вихід із-за стійки може здійснюватись з двох сторін.
  2. Напівкруглі схожі на прямі за облаштуванням, проте завдяки формі кожен підходящий до стійки отримує свій візуально виділений простір для обслуговування.
  3. Кутові мають вигин та утворюють частково замкнутий простір, де вихід є тільки з одного боку. Використовуються для раціональнішого використання площі приміщення.
  4. П-подібні застосовуються там, де потрібно обслужити велику кількість відвідувачів і розмістити за стійкою значну кількість співробітників. Дозволяють створювати окрему робочу зону.
  5. Замкнуті за своїм принципом аналогічні П-подібним, виконують самі функції.

Вибір

Рецепція (ресепшн, ресепшен) підбирається з урахуванням поєднання факторів площі приміщення, потоку відвідувачів, найбільш зручної організації простору та зовнішнього вигляду меблів, наскільки вона вписується у загальний стиль приміщення.

Інакше кажучи, немає єдиного критерію, вибір здійснюється лише після вивчення всього комплексу умов. Насамперед потрібно визначити можливості кімнати, куди буде встановлена стійка. Меблі повинні поміститися так, щоб забезпечити зручність роботи персоналу та підхід відвідувачів. Люди не повинні заважати один одному, мати можливість вільного проходу. Тут важливі розміри ресепшн та форма.

Далі визначається зручність роботи персоналу, скільки людина планується розміщувати за стійкою, яку техніку встановлювати. Кожному працівнику потрібно не менше 150 см за довжиною ресепшну для комфортної роботи та обслуговування відвідувача.

При виборі необхідно звертати увагу на висоту меблів, її міцність, ергономічність, як вона впишеться в загальний інтер’єр приміщення.