Якому типу батареї віддати перевагу при виборі акумулятора безперебійного живлення

Для підвищення ефективності роботи сучасні газові котли мають електронну начинку – вона дозволяє регулювати горіння, а також інтегрувати обладнання до системи «Розумний дім». Крім того, корисною буде наявність помпи, яка забезпечує примусову циркуляцію теплоносія – це також значно підвищує ККД котла. Особливо коли він встановлений на достатній відстані від житлових приміщень, як того потребують правила безпеки. І щоб не замерзнути в будинку, коли відключать світло, а головне – не допустити перемерзання труб, буде потрібно джерело безперебійного живлення, основою якого може стати батарея Ni-Cd.

Батарея Ni-Cd для ДБЖ: чому це вигідно

Нікель-кадмієві батареї належать до класу акумуляторів, що не обслуговуються, вони відрізняються дуже високим ступенем автономності роботи та не вимагають частого контролю з боку користувача. Вони оптимально підходять для роботи в буферному режимі, найбільш поширеному в джерелах безперебійного живлення. Якщо живлення від мережі подається постійно, акумулятор просто підтримує заряд, нейтралізуючи невеликі коливання або нестабільності, які можуть виникнути. При зникненні подачі енергії батарея почне повністю забезпечувати підключений пристрій, віддаючи накопичену раніше енергію. У буферному режимі батарея Ni-Cd може працювати понад 10 років. Крім того, можна виділити інші переваги цього типу батарей:

  • висока енергетична щільність;
  • здатність витримувати глибокий – до 80 відсотків паспортної місткості – розряд;
  • кількість циклів перезарядки – заряд/розряд – може досягати 1 тисячі;
  • акумулятор не сприйнятливий до низьких температур, його місткість не зменшується при мінусовій температурі, він може використовуватися в неопалюваних приміщеннях.

Щоб отримати достатньо потужний пристрій, необхідно буде об’єднати кілька акумуляторів в одну групу, підключаючи їх послідовно або паралельно, залежно від завдання, яке їм належить вирішити. І тут дуже важливо підібрати батареї з однаковими характеристиками, найкраще – з однієї партії, які були виготовлені приблизно в однаковий час, в однакових умовах та з матеріалів з однаковими показниками. Цього легко досягти, якщо акумулятори купити в Україні від місцевих виробників. Крім того, це дозволить суттєво заощадити. Ще один дуже важливий момент – купуючи у місцевих виробників, ви можете бути впевнені у тому, що вони виконають свої гарантійні зобов’язання, та ви будете мати важелі впливу на них.