Секрети організації відпочинку в Єгипті: як діяти і що потрібно знати

Єгипет — найпопулярніший туристичний маршрут. Сонце, море, курортні міста, стародавні руїни, коралові рифи – відпочинок на будь-який смак. Але багато туристів забувають про специфіку країни. Вони потрапляють у незручні ситуації та навіть у в’язницю. Тому кожен, хто хоче купити Тури в Єгипет з Кишинева, повинен дотримуватися кількох правил.

Правила

Головна біда туристів – отруєння. Їсти можна тільки свіжу їжу: полежавши лише шість годин на спекотному єгипетському сонці, вона гарантовано зіпсується. Потрібно їсти одразу, ніяких загортань залишків на потім. І придивляйтеся до меню: як і скрізь, вечеря може складатися із залишків обіду, тільки в Єгипті це небезпечно здоров’ю.

Підтримуйте харчову гігієну. Мийте руки перед їжею, користуйтеся антисептичними серветками. Протирайте цими серветками прилади та тарілки (в готелях їх миють погано). Не користуйтеся своїми приладами, особливо срібними: посуд збирають загальним порядком, вилки-ложки з дорогоцінного металу ви точно втратите.

Водопровідну воду пити не можна. Також їй не можна чистити зуби, полоскати рот, промивати очі, подряпини та інтимні частини тіла. Для цього потрібно використовувати бутильовану воду. На зорі пити хочеться часто, тому кілька пляшечок із водою потрібно тримати при собі завжди. І не захоплюйтеся солодким газованим газом: у великих кількостях цукор шкідливий, а пити ви будете багато. Та й спрагу газування вгамовує гірше.

Велика проблема – сонце. Потрібно завжди користуватися сонячним кремом (виняток – зима), оновлюючи його кожні 2-2,5 години. У період найбільшої сонячної активності (12-15 годин) з-під даху краще не висуватись.

Торкати морську живність не можна. По-перше, це смертельно небезпечно: багато жителів моря отруйні. По-друге, за виловленою рибкою або відламаною гілочкою корала піде величезний штраф. І не намагайтеся плавати в Нілі: вода там навіть брудніша за водопровідну.

Алкоголь пити можна лише у курортній зоні. Якщо ви з’явитеся за її межами у п’яному вигляді, вас заарештують. Купити спиртне за межами готелю також не вийде. І не намагайтеся споювати місцевих: вас не зрозуміють.

Поради

У готелях непогано знають російську та українську: позначається велика кількість туристів. А поза їхніми межами ці мови марні.

Виручить знання англійської, яку непогано розуміють продавці та таксисти. Вивіски теж часто дублюються, тому базова англійська є обов’язковою, якщо ви плануєте залишати курортну зону.

Жінкам у Єгипті поза готелями доведеться кутатися: закривати ключі, руки, ноги. Мусульманські традиції. Втім, вкривати тіло корисно людям будь-якої статі: це додатковий захист від сонця.

Поліцейські в Єгипті знають англійську. Чи є складнощі? Звертайтеся до них. У містах діє спеціальна туристична поліція (пізнати можна за нарукавними пов’язками), її представники допоможуть точно.

Будьте обережні з фотографіями. Фотографувати багато об’єктів не можна: якщо вас на цьому спіймають, можуть оголосити у військовому шпигунстві та посадити. Об’єкти стратегічного призначення, військові, поліцейські, блокпости та багато іншого краще оминати. У музеях зйомка платна. Звичайних людей також треба знімати обережно. Попередньо завжди запитуйте: Коран забороняє зробити портрети людей, нібито картина може зловити душу. Можуть і побити.

Завжди торгуйтеся, купуючи товар. І бійтеся кишенькових злодіїв з шахраями, їх повно.