Сонячні електростанції: проєктування та особливості вибору компанії-проєктувальника

Проєктування сонячних електростанцій у Києві та інших містах готові виконати велику кількість компаній, як визначитися з вибором та на що звернути увагу.

В Україні немає проблем з тим, щоб замовити проєктування сонячної електростанції, після початку широкомасштабного вторгнення практично всі компанії поступово з часом відновили свою діяльність. Вони мають великий досвід у реалізації проєктів різної складності в галузі сонячної енергетики, проте є деякі моменти, на які варто звернути увагу.

Замовити проєктування сонячної електростанції: що може бути не так з пропозицією компанії

Отже, на що відразу варто звернути увагу при оцінці доброчесності компанії-інсталятора. Деякі на своїх сайтах гарантують своїм потенційним замовникам «індивідуальний підхід», що, в принципі, не зовсім коректно. Тому що кожен проєкт сонячної електростанції — індивідуальний, який має враховувати велику кількість особливостей та нюансів. В іншому випадку не вдасться досягти максимальної продуктивності СЕС.

Можна відзначити й інший підхід, за допомогою якого деякі компанії намагаються привернути уваги потенційних покупців — це так звані типові проєкти, такі пропозиції досить часто зустрічаються на сайтах різних компаній. Мається на увазі, що покупець отримує вже готовий набір обладнання, яке йому просто потрібно встановити, при цьому немає потреби у проведенні проєктування, а отже — це можливість скоротити витрати. Насправді прагнення мінімізувати витрати шляхом відмови від проєктування сонячної електростанції може призвести до суттєвих втрат, адже один і той же набір обладнання за різних умов може забезпечити різну продуктивність:

  • Широта, де буде встановлена сонячна електростанція — що південніше, тим рівень інсоляції буде, природно, вище. У межах України за рівності всіх інших умов різниця у генерації між південними та північними регіонами становить близько 10%. Крім того, навіть за однією географічною широтою може спостерігатись різниця за кількістю сонячного випромінювання. Наприклад, у Харкові рівень інсоляції є відчутно вищим, ніж у Львові, хоча вони розташовані практично на одній географічній широті.
  • Орієнтація сонячних панелей — для забезпечення максимальної генерації сонячні панелі мають бути розміщені у певному порядку — точно на південь, а кут нахилу сонячної панелі залежить від пори року та географічної широти.
  • Наявність високих об’єктів, які можуть призвести до затінювання сонячної панелі — це спричинить відчутне зниження обсягів генерації електроенергії. У деяких випадках навіть може знадобиться встановлення спеціального обладнання, щоб мінімізувати цей негативний ефект.

При виборі компанії, якій варто замовити проєктування сонячної електростанції https://rayton.com.ua/proyektuvannya-sonyachnyh-elektrostantsij/, обов’язково варто ознайомитись з її портфоліо виконаних робіт. Чим вона більша і чим докладніше розказано про проєкти, тим більше варто довіряти саме цій компанії. Ще один показник, який свідчить про відповідальний підхід до справи, — компанія має сертифікати від виробників обладнання для сонячних електростанцій.